صفحه در حال بارگذاری است ...


چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم؟

پنجشنبه , ۱۱ دی ۱۳۴۸ ۴۵۰ بازديد مقالات

 این همه دعوا بر سر صفحه گوگل بودن برای چیست؟ آیا واقعا اول بودن در صفحه اول گوگل مهم هست؟ صفحه اول گوگل برای همه کسب و کارهای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همیشه در مقالات تخصصی میخوانیم که رعایت نکات سئو تنها به هدف رسیدن به صفحه اول گوگل انجام می­شود، علت تلاش ما برای راضی نگه داشتن گوگل، معرفی بیشتر و بهتر ما به کاربران است. زیرا هرروز میلیون­ها جستجو در موتورهای­ جستجوگر مختلف از جمله گوگل توسط کاربران انجام می­گیرد، که نکته جالب توجه این است که ۸۴٫۱۴ درصد آن در گوگل صورت می­گیرد. البته موتورهای جستجوی یاهو و بینگ هرکدام به ترتیب ۷٫۵۷ و ۴٫۴۲ درصد در این بازار سهم دارند. ولی درصد جستجو در گوگل اینقدر عدد بالایی می باشد که اکثر صاحبان کسب و کار ها دوست دارند در گوگل رتبه بالایی را کسب کنند.

در نتیجه حضور در صفحه اول گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نتیجه بیشتر به کاربران معرفی خواهی شد. طی تحقیقات انجام شده ارقام نشان می دهند که 99% کاربران تنها صفحه اول گوگل را بررسی میکنند و وارد صفحات دیگر سرچ گوگل نمی شوند. بررسی آمارها توسط Optify نشان داده است که:

36.4 درصد از کاربران بر روی اولین پیشنهاد گوگل کلیک می‌کنند و این مقدار برای رتبه دوم و سوم به 12.5 درصد و 9.5 درصد کاهش می‌یابد

پس در واقع عدم حضور شما در صفحه اول گوگل به معنی شکست شما در سئو است. درنتیجه کسب موفقیت و حضور در صفحه اول گوگل و بطور خاص سه نتیجه اول آن ضروری می­باشد. به عبارت دیگر سهم جذب بازدیدکننده برای رتبه اول در صفحه اول گوگل به اندازه مجموع ورودی رتبه های دوم تا پنجم است. حضور در صفحه اول گوگل به عنوان اولین رتبه برای یک سایت نوپا سخت به نظر می رسد ولی کار نشد ندارد! شما با قرارداد هدف رسیدن به صفحه اول گوگل و رقابت با سایر رقبا و پشت سر گذاشتن آن ها میتوانید مقام اول گوگل را کسب کنید. اگر شما می خواهید در صفحه ۱ گوگل قرار بگیرید بعید است اتفاق بیافتد، مگر اینکه سایت شما برای عوامل رتبه بندی موتور جستجو گوگل بهینه سازی شده باشد.

سوال اینجاست که چگونه به صفحه اول گوگل برسیم؟

شیرها به خوبی می­داند که برای زنده ماندن هرروز باید از کندترین آهو سریعتر بدوند. شما باید در ابتدا هدف خود را حضور در صفحه اول گوگل قرار دهید و پس از دستیابی به آن یک به یک رقیب­ها را پشت سر بگذارید تا به گزینه اول گوگل تبدیل شوید، مثل شیری که هرروز برای زنده ماندن کندترین آهو را شکار می­کند. شما باید مدام تلاش کنید هر روز کارشما سختتر میشود چرا که رقبای ضعیفتر را پشت سر گذاشته اید و نوبت رقبای قویتر رسیده است. دقت نمایید، برای اینکه از رقبا عقب تر نمایند باید حتما آنالیز سایت خودتان و آنالیز سایت رقیب هایتان را انجام دهید.

در ابتدا باید بدانیم که سئو سایت، به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود، سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) سئو داخلی ۳۰% و سئو خارجی ۷۰% از فاکتور های رتبه بندی موتور های جست و جوگر را تشکیل می دهند.

شما زمانی که می خواهید در یک کلیدواژه خاص در صفحه اول گوگل باشید، باید بر روی همان کلیدواژه یا Keyword  هم تمرکز کنید و روی آن کار کنید. شما به نوشتن و اضافه کردن مطلب به ویسایت خود بسیار نیاز خواهید داشت. نوشتن نه در هر زمینه ای، باید درباره کسب و کارتان یا موضوعی که درباره آن فعالیت دارید بنویسید و روی مطالب که می نویسید روی کلیدواژه ای که می خواهید بیایید صفحه اول، تمرکز کنید. البته ابزار سئو مخلفی برای بررسی و انتخاب کلید واژه یا همان کلمات کلیدی وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد.

مردم به دنبال اطلاعاتی هستند که هم مرتبط باشد و هم به خوبی ارائه شده باشد. اگر شما می خواهید قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را تجربه کنید پس باید هم در چشم گوگل و هم از چشم بازدید کنندگان وب سایت تان خوب به نظر برسید.

یکی از عوامل  بسیار مهم و تاثیرگذار بر ورود کاربران از گوگل به سایت شما، توضیحات صفحه و نحوه نمایش آن در نتایج جستجوی صفحه اول گوگل است. با نوشتن توضیحات مناسب و مربوط به مطلب می­توانید بازدیدکننده بیشتری به سایت خود جذب کنید.

بهتر است بگوییم امروزه گوگل اهمیت زیادی برای فاکتورهای کیفی در رتبه بندی سایت‌ها قائل است. به طور کلی گوگل به دنبال ارائه بهترین تجربه کاربری (UX) به کاربرانش است. یکی از این فاکتورهای مهم، نرخ کلیک یا CTR صفحات سایت در نتایج جستجوی گوگل می باشد. باید به این نکته دقت کنیم که هدف نهایی گوگل آن است که پاسخ کاربران را در سریعترین زمان ممکن بدهد.

با این روش ممکن است شما در صفحه اول گوگل حتی رتبه سوم را داشته باشید ولی بازدیدتان از رتبه دوم هم بیشتر باشد. برای اینکه بدانید گوگل صفحه شما را به چه صورتی برای کاربران نمایش می­دهد می­توانید از شبیه ساز ارائه شده توسط خود گوگل (richsnippets) استفاده نمایید.

آیا پس از رسیدن به صفحه اول گوگل کار تمام هست؟ پس از رسیدن به صفحه اول گوگل کار و تلاش تازه شروع خواهد شد. باید آنالیز سایت دقیق تر انجام شود و یک به یک رقبا را بررسی نمایید و یکی پس از دیگری آنها را پشت سر بگذارید تا سایت اول گوگل شوید.

این مقاله یک توضحات کلی در مورد ضرورت سئو حضور در صفحه اول گوگل هست ولی همانطور که میدانید عوامل زیادی برای حضور یک سایت در صفحه اول گوگل (سئو) تاثیر گذار است و در واقع سایتی که این عوامل را به خوبی رعایت کند رتبه های بهتری را در گوگل کسب خواهد.

فکر می کنید چه عواملی برای بهبود سئو و جایگاه سایت در گوگل تاثیر بیشتری دارند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبطبرچسب ها

آنالیز سایت ابزار سئو سئو صفحه اول گوگل جایگاه سایت رتبه اول گوگل چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

ادامه مطلب
استفاده‌ی غلط از تبلیغات اینترنتی و آسیب به سئو وب سایت

استفاده‌ی غلط از تبلیغات اینترنتی و آسیب به سئو وب سایت

ادامه مطلب
اهمیت وجود وبلاگ در سایت

اهمیت وجود وبلاگ در سایت

ادامه مطلب
راهکارهای بررسی سئو سایت

راهکارهای بررسی سئو سایت

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید