صفحه در حال بارگذاری است ...


مزایای انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت

پنجشنبه , ۱۱ دی ۱۳۴۸ ۴۴۰ بازديد مقالات

آیا تا به حال این اتفاق برای شما رخ داده است که با نگاه به عنوان یک مطلب، کتاب یا یک فیلم درباره مطالعه یا دیدن آن تصمیم بگیرید؟ آیا عنوان چیزی در قضاوت کردن شما تاثیر گذاشته است؟ عناوین در بسیاری از موارد تاثیر گذاری زیادی در تصمیم گیری های ما دارند. این تاثیر در بیشتر موارد ناخودآگاه بوده و قابل پیش بینی نمی باشد اما وجود دارد و برای اثبات آن کافیست به تصمیمات خود نگاه کنید.

تاثیر عنوان بر دنیای وب و اینترنت نیز خود را درقالب عنوان صفحات نشان داده است. عنوان صفحات وب سایت ها همواره از اهمیت زیادی برخوردار بوده و بسیاری از متخصصین بهینه سازی و متخصصین سئو این موضوع را تایید کرده و برای انتخاب عنوان صفحات اهمیت زیادی قائل هستند. انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت علاوه تاثیرات مثبتی بر که سایت دارد، مزایای زیادی نیز به دنبال خواهد داشت که موضوع این مقاله نیز در همین مورد است.

 

برخی از مزایای انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت:

  •  دسته بندی آسان: با انتخاب عنوان مناسب برای صفحات آسان تر می توان آن ها را دسته بندی کرد و شناسایی آن ها نیز آسان تر خواهد بود. وجود دسته بندی در وب سایت هایی که از محتوای زیادی برخوردار هستند از اهمیت زیادی برخوردار است و به کاربران در یافتن مواردی که به دنبال آن هستند کمک زیادی می کند. دسته بندی ها علاوه بر امکان جستجو آسان تر باعث منظم تر شدن وب سایت نیز می شوند و در ایجاد ظاهر زیباتر برای سایت تاثیر زیادی دارند.

  • انتخاب صفحات براساس عنوان: کاربران زیادی با دیدن عنوان درباره ورود به آن یا مطالعه آن تصمیم می گیرند. استفاده از عنوان مناسب و گویا برای سایت می تواند به این دسته از کاربران کمک فراوانی کند. در این مورد باید توجه داشت عنوان بیش از حد طولانی و یا بیش از حد کوتاه ممکن است نامناسب باشد. در صورتی که عنوان بیش از حد بلند و با جزئیات زیادی باشد معمولاً کاربران به آن توجه نمی کنند و از مطالعه آن صرف نظر می کنند و در صورتی که عنوان بیش از حد کوتاه باشد نمی تواند مفهوم را به درستی برساند. در این میان عنوانی که از کلمات کافی برخوردار باشد و بتوان به درستی معنا و مفهوم را برساند می تواند در تصمیم گیری به کاربران کمک کند.
  • جذب کاربران: استفاده از عنوان هایی که جذاب هستند قدرت جذب کاربران را دارند. عنوان های جذاب معمولاً به صورت سوالی هستند یا با استفاده از کلمات جذاب شروع می شوند. عنوان جذاب تصمیم گیری کاربران را آسان تر کرده و تجربه کاربری را بهبود می بخشد.
  • جستجو آسان تر با استفاده از موتور های جستجو: از آنالیز سایت های مختلف مشخص شده است که استفاده از عنوان مناسب برای صفحات سایت به موتور های جستجو کمک می کند تا بهتر صفحات را ذخیره و ایندکس کنند و علاوه بر آن در جستجو ها نیز نتایج بهتری به کاربران نمایش داده می شود. بررسی سئو نشان می دهد یکی از بهترین روش ها برای داشتن عنوان مناسب صفحات توجه به قوانین و استاندارد های هر یک از موتور های جستجو درباره عنوان صفحات است. با این روش مطمئن می شوید که عنوانی که برای صفحات انتخاب کرده اید علاوه بر اینکه برای کاربران مناسب است، طبق استاندارد های موتور های جستجو انتخاب شده و برای آن ها نیز کاملاً مناسب می باشد.
  • ایجاد نظم و بهبود ظاهر سایت: با انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت و استفاده از یک استاندارد مناسب برای انجام این کار نظم بیشتری در وب سایت ایجاد می شود که این مورد مزایای زیادی داشته و یکی از مهمترین آن ها بهبود تجربه کاربری است. با ایجاد نظم بیشتر در سایت، ظاهر آن نیز بهتر شده و کاربران بهتر و بیشتر می توانند با سایت تعامل داشته باشند.
  • زیباتر شدن و بهینه تر شدن لینک صفحات: با استفاده از عنوان مناسب و استاندارد برای صفحات، لینک های هر صفحه زیباتر شده و علاوه بر زیبایی ظاهری در سئو سایت نیز تاثیر گذار خواهد بود. اگر دقت کرده باشید وب سایت ها یا صفحاتی که دارای لینک های بلند و نامناسب هستند کمتر توجه و علاقه شما را به خود جذب می کنند اما همیشه وب سایت هایی با لینک های کوتاه و زیبا باعث جلب اعتماد و توجه شما می شوند.

 

توجه به عنوان صفحات همواره یکی از کوچکترین دغدغه های بسیاری از صاحبان وب سایت ها بوده در حالیکه با توجه مزایای آن باید آن را جزو دغدغه های اصلی خود در هنگام ایجاد صفحات قرار دهند. علاوه بر مزایایی که در این مقاله عنوان شد مزایای دیگری نیز برای انتخاب عنوان مناسب برای  صفحات وجود دارد.

عنوان مناسب صفحات شاید در نگاه اول از تاثیر کمی در سئو سایت برخوردار باشد اما کافیست به نتایج رجوع کنید تا متوجه اهمیت این موضوع شوید. آیا شما از عنوان مناسب برای صفحات وب سایت خود استفاده می کنید؟ آیا از استاندارد خاصی برای انجام این کار استفاده می کنید؟ نتایج و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبطبرچسب ها

آنالیز سایت بررسی سئو سئو عنوان سایت صفحات سایت لینک صفحات دسته بندی سایت عنوان مناسب مزایای انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم؟

چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم؟

ادامه مطلب
تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

ادامه مطلب
راهکارهای بررسی سئو سایت

راهکارهای بررسی سئو سایت

ادامه مطلب
اهمیت وجود وبلاگ در سایت

اهمیت وجود وبلاگ در سایت

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید