صفحه در حال بارگذاری است ...


بهترین زمان برای سئو سایت

شنبه , ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۷۹۸ بازديد آموزش

صرف نظر از اینکه شما یک وب سایت با نام تجاری جدید را راه اندازی کرده اید، یا یک طراحی مجدد برای یک وب سایت موجود انجام داده اید ، پاسخ کوتاه به این سؤال که "چه زمانی باید سئو سایتم را انجام بدهم؟ این است که ؛ قبل از راه اندازی سایت.  یک ضرب المثل قدیمی چینی هست که : " بهترین زمان برای کاشت یک درخت بیست سال پیش بود ، بهترین زمان بعد از اون همین الانه. "

دقیقا همین قانون رو باید برای وب سایت های جدید و حتی قدیمی هایی که باید بررسی سئو بشوند ، به کار گرفت. سوال هایی شاید در ذهن همه شما به وجود آمده باشد، طراحی مجدد وب سایت؟ اگر من سئو را در سایتم بکار نگرفتم ، بهترین زمان برای اعمال سئو کی و چگونه است؟ اگر وب سایت من در حال انجام کار است، در این مورد چه باید بکنم؟ بعد از خواندن این مقاله، پاسخ تمامی این سوالات را دریافت خواهید کرد.

 

آیا سئو را در طراحی مجدد وب سایت مهم می دانید؟

بله، نادیده گرفتن برخی از جنبه های منحصر به فرد سئو برای راه اندازی نسخه جدید وب سایت موجود، می‌تواند عواقب جدی داشته باشد. چقدر جدی؟! به حدی که می تواند کسب و کارتان را کساد کند. مثلا ، من یک شرکت تجارت الکترونیک می شناسم ، این شرکت وب سایت خود را طراحی کرده است که شامل هزاران صفحه محصول است که همه آنها به طور برجسته ای در گوگل نشان داده شده اند. متأسفانه، شرکتی که وب سایت را طراحی مجدد کرده تجربه کافی در رابطه با سئو نداشته و در ایجاد وب سایت جدید، URL ها را تغییر داده بدون اینکه مسیر ترافیکی را از URL های قدیمی به سرویس های جدید تغییر بدهد. ناگهان تمام جستجوهای این ترافیک از گوگل چیزی جز "404 - صفحه یافت نشد" پیدا نشد ، فروش فرو ریخت و در عرض یک ماه شرکت ورشکسته شد.

 

سایر عوامل موثر بر SEO نیز منحصر به طراحان وب سایت می شود. به عنوان مثال، اگر شما صفحه ای دارید که رتبه (Rank) خوبی در گوگل دارد و ترافیک زیادی را به خود اختصاص می دهد و یا مشتریان مرتبط را به کسب و کار شما هدایت می کند، نمی خواهید مزیت های فوق را با طراحی مجدد وبسایت تان از دست بدهید. برای اطمینان از اینکه می توانید این عملکردها را حفظ کنید، باید بدانید که چرا این نتایج را دریافت می کنید تا بتوانید آنها را در نسخه جدید آن صفحه یا در مکان های دیگر وب سایت که تأثیر بسزایی در رتبه این صفحه داشته قرار دهید ( بررسی سئو ). توصیه ما به مشتری که مایل به طراحی مجدد یک وب سایت است، تکمیل یک بررسی سئو کامل قبل از طراحی هر طرح جدید است. این نشان می دهد که در حال حاظر سئو سایت چه وضعیت دارد و پس از آن برنامه ریز برای طراحی مجدد می تواند این رتبه ها و شرایط فعلی سئو سایت را در نظر بگیرد.

 

اصول جهانی سئو برای وب سایت های جدید

در حالی که توصیه های فوق فقط مربوط به وب سایت هایی است که در حال طراحی مجدد هستند، در اینجا 3 راهنمایی وجود دارد که مربوط است به اینکه آیا وب سایت شرکت شما از نظر سئو بررسی مجدد شود یا کاملا یک وبسایت جدید باید طراحی گردد.

SEO در کنار UX ( تجربه کاربر؛ یک مفهوم است که دارای ابعاد بسیاری است و شامل بسیاری از رشته های مختلف مانند طراحی تعاملی ، معماری اطلاعات، طراحی بصری، قابلیت استفاده، و تعامل انسان و کامپیوتر است.) و یا طراحی وب شروع می شود. استراتژی  سئو شما ممکن است بر روی محتوایی که در صفحه اصلی شما قرار گرفته و جایگاهی که در صفحه اصلی شما دارد تاثیر بگذارد. همینطور برای هر صفحه دیگر در وب سایت شما نیز صدق می کند. به عبارت دیگر، UX، طراحی وب و سئو به طور جداگانه در هم آمیخته اند. برخی حتی گفته اند UX  همان سئو است یا اینکه UX حداقل، کلید موفقیت SEO است. پیش آمده که مشتری به ما گفته : "وب سایت رو طراحی کردیم حالا بریم سراغ سئو." سپس وب سایت را بررسی می کنیم و متوجه می شویم که قسمت های زیادی از آن وجود دارد که باید برای انجام سئو به طور موثری از پایه بررسی شود تا جایی که این شرکت باید وب سایت جدید خود را از بین ببرد و روز از نو و روزی از نو. می توان هزینه گزاف مالی و زمانی مورد بالا رو کاهش داد به شرط اینکه با یک سئو کار حرفه ای در ابتدای پروژه نه در پایان کار ، مشاوره گرفت. سپس باید در طول مسیر طراحی از سئو بهره گرفت. حتی اینکه شما ابتدای طراحی سایت و موقع خرید هاست به سرعت هاست خریداری شده دقت نمایید، چون سرعت هاست پاین باعث افت سرعت سایت شما می شود و این نکته ای است که در سئو سایت شما تاثیر گذار است.

این را به خاطر بسپارید:

UX کار شما و طراحان وب باید سئو را درک کنند و مشاور سئو شما باید UX و طراحی را درک کند.

 

سئو هیچ گاه پایان ندارد. مثل یک فعالیت روزانه و روتین شما همیشه باید سئو را برای بهره برداری بیشتر از وب سایت تان، انجام دهید و بررسی سئو ی مجدد کنید و همیشه دست به ابزار سئو باشید و به این ابزار ها حداقل آشنایی جزئی داشته باشید.. بنابراین، سئو یک فرآیند مداوم است. مثلا ، اگر ارسال سفارشات مشتریان رو متوقف کنید ، کسب و کارتان تعطیل می شود همینطور اگر فعالیت های سئو وب سایت تان را متوقف کنید بی درنگ سایت شما از حیاتش باز می ایستد.

 

بهترین زمان کاشت درخت چه موقع است؟

اگر وب سایت شما تا هم اکنون اعمال سئو نشده است نا امید نشوید ، ولی از همین امروز برای بهینه کردن سایت تان دست بکار شوید. شما می توانید ابتدا یک آنالیز سایت انجام دهید، سپس با توجه به نتایج آن به سئو وب سایت خود بپردازید. برا آنالیز سایت می توانید از ابزار سئو برای این کار استفاده نمایید.


مطالب مرتبطبرچسب ها

بررسی سئو آنالیز سایت ابزار سئو بهترین زمان برای سئو سایت

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

سئو را از کجا و چگونه آغاز کنیم؟

سئو را از کجا و چگونه آغاز کنیم؟

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید