صفحه در حال بارگذاری است ...


گوگل اعلام کرد DMOZ را از نتایج جستجو کنار می گذارد

پنجشنبه , ۰۲ آذر ۱۳۹۶ ۷۱۰ بازديد اخبار

DMOZ یکی از دایرکتوری ها آزاد و بسیار معروف بود که کاربران برای ثبت سایتشان در آن با هم رقابت زیادی داشتند. علاوه بر اینکه بعد از ثبت سایت دراین دایرکتوری، بسیاری از موتورهای جستجو آمار این دایرکتور را در نتایج جستجویشان اثر میدادند، در رتبه سایت نیز تاثیر زیادی داشت.  اما در ۱۷ مارس سال ۲۰۱۷ میلادی سایت DMOZ فعالیتش را متوقف کرد. می توان  گفت بازنشسته شدن این پروژه یک نقطه پایان برای انسان ها در برابر ماشین ها در زمینه سازماندهی وب می باشد.

از سال ۲۰۰۶ گوگل از این ابزار برای تکمیل نتایج جستجو و بهبود سئو استفاده می‌کرد و بخشی از عناوین و متای توضیحات از دایرکتوری DMOZ دریافت می‌شد. دلیل این کار بهتر و کاملتر بودن اطلاعات موجود در DMOZ  نسبت به اطلاعاتی بود که به‌صورت دستی در عنوان و متای توضیحات صفحه قرار می‌گرفت. با توجه به غیر فعال شدن ابزار DMOZ گوگل نیز تصمیم به عدم استفاده از این ابزار در نتایج جستجو خود گرفت.

در اعلامیه رسمی گوگل آمده است که :

با بسته شدن DMOZ ، ما دیگر از لیست این وبسایت برای اسنیپت ها استفاده نخواهیم کرد پس بسیار مهم است که وبمسترها توضیحات متا غنی ایجاد کنند در صورتیکه اضافه کردن محتوای بیشتر به صفحه به عنوان یک آپشن اضافه مطرح نباشد.

البته DMOZ در اواخر برای جستجوگران و بازاریابان با توجه به پیشرفت روز افزون موتورهای جستجو تقریبا یک منبع فراموش شده بود، این نکته را نیز فراموش نکنیم که قبل از آمدن موتورهای جستجو کاربران تنها از طریق Directory ها می توانستند در محیط وب مطلب خودشان رو پیدا کنند.

با بسته شدن این دایرکتوری و عدم استفاده از آن توسط گوگل، اهمیت متای توضیحات در سئو بیشتر شده است و صاحبان سایت ها باید در انتخاب متای توضیحات و کلمات کلیدی مورد نظر خود توجه بیشتری داشته باشند. پیش‌ از این موضوع، صاحبان سایت ها برای بهبود سئو و همچنین برای در نظر نگرفتن اطلاعات DMOZ در لیست نتایج جستجو از متاتگ NOODP استفاده می‌شد اما چون گوگل استفاده از داده های این وبسایت را متوقف کرده است پس دیگر نیازی نیست که کاربران NOODP directive را در صفحات وبسایت خود موجود داشته باشند.


مطالب مرتبطبرچسب ها

سئو موتورهای جستجو دایرکتوری گوگل اعلام کرد نتایج جستجو کنار گذارد

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...


شما هم نظرتان را در این باره بنویسید