صفحه در حال بارگذاری است ...


اهمیت وجود وبلاگ در سایت

پنجشنبه , ۱۱ دی ۱۳۴۸ ۵۰۱ بازديد مقالات

اکثر کسب و کار های کوچک همواره این سوال را می پرسند که آیا وجود وبلاگ در سایت ضروری است؟ بیشتر این کسب و کار ها بسیار کوچک هستند و زمان و منابع لازم برای انجام این کار را ندارند و حتی اگر داشتند نمی دانستند که باید در چه زمینه ای بنویسند. استفاده از وبلاگ در سایت و تولید محتوا برای آن مزایای بسیاری داشته و نتایج بسیار خوبی را برای بسیاری از کسب و کار ها ایجاد می کند. آیا همچنان در سر دو راهی داشتن وبلاگ در سایت خود هستید؟ اگر بلاگ دارید، آیا اصلا آنالیز سایت و بررسی بلاگ سایت خود را انجام می دهید؟ این مقاله به ارائه 9 مزیت استفاده از وبلاگ در سایت خواهیم پرداخت.

1. افزایش ترافیک موتور های جستجو :

هرچه تعدا مقالات و محتوای وبلاگ در سایت بیشتر باشد، تاثیر بیشتری بر رتبه بندی موتور های جستجو می گذارد. با افزایش تعداد مقالات، تعداد صفحاتی که توسط موتور های جستجو ایندکس می شوند افزایش می یابد که باعث بهبود ترافیک طبیعی سایت و افزایش ترافیک و بهبود سئو سایت می شود. با افزایش تعداد مطالب سایت، کسانی که به دنبال یافتن شما و خدمات کسب و کارتان هستند، راحتتر می توانند شما را بیابند. پس نقش بلاگ در سئو را نیابد دست کم بگیرید.

2. انسانی کردن برند :

محتوای یک وب سایت که با دقت طراحی شده است مانند صفحه اصلی یا درباره ما، به هیچ وجه با پست وبلاگی که نشان دهنده جنبه شخصی کسب و کار شما است برابر نمی باشد. وبلاگ نویسی این امکان را می دهد تا بتوانید به طور خلاصه به مسائل مختلف و نگرانی ها و چشم انداز های کسب و کارتان بپردازید و علاوه بر آن به بیان آن چه که شما و کارمندانتان درباره آن شور و اشتیاق دارید و درتلاش برای آن هستید، بپردازید. وبلاگ نویسی امکان رساندن صدا و شخصیت شما، ایجاد اعتماد و افزایش فاکتور های مورد علاقه کاربران را می دهد.

3. پشتیبانی برای محتوای رسانه های اجتماعی :

بدون داشتن محتوای منحصر به فرد و با کیفیت حضور در رسانه های اجتماعی دشوار است. با انتشار پست های وبلاگ خود در رسانه های اجتماعی، باعث افزایش ترافیک به وب سایت کسب و کارتان می شوید. علاوه بر این پست های وبلاگ محتوای مناسبی برای خبرنامه های ایمیلی هستند.

4. ایجاد اعتبار در کسب و کارتان :

وبلاگ یکی از بهترین راه های مطرح کردن خود یا کسب و کارتان به عنوان یک متخصص در زمینه کاریتان است که علاوه بر آن به شما یک سکو مناسب به منظور ارائه اطلاعات مرتبط با کسب و کارتان می دهد.

5. بهبود نرخ تبدیل :

وبلاگ فعال این پیام را به دیگران می فرستد که کسب و کار شما زنده و فعال است. بسیاری از کسب و کار ها در صورتی که امکان به روز رسانی منظم و مداوم وبلاگ را ندارند بهتر است که به سمت وبلاگ نروند و این راه را آغاز نکنند. وبلاگی که دارای محتوای خوب و با کیفیت است در ایجاد وفاداری کاربران موثر بوده و در نهایت باعث تبدیل کاربران به مشتری می شود. طبق اظهارات hubspot بازگشت سرمایه برای کسب و کار هایی که دارای وبلاگ هستند افزایش بیشتری می یابد.

6. کمک در ایجاد لینک های داخلی :

داشتن لینک های داخلی با کیفیت به وب سایت شما یکی از سه رکن اصلی سئو می باشد. اما بدون داشتن وبلاگ جذب لینک های معتبر می تواند بسیار دشوار باشد. هنگامی که محتوایی در وبلاگ خود قرار می دهید که به عنوان مرجع توسط دیگر افراد مورد استفاده قرار می گیرد و به آن لینک داده می شود، به طور خودکار در حال جذب و ایجاد لینک های داخلی به وب سایت خود هستید. این لینک ها برای سئو از اهمیت زیادی برخوردار هستند و می توانند ترافیک زیادی را به وب سایت شما ایجاد کنند. بررسی سئو سایت های مختلف نشان می دهد، که معمولا داشتن بلاگ در سایت در بهبود سئو تاثیر مثبتی دارد. شما می توانید از تحلیل گر لینک ها بابت بررسی لینک های داخلی سایتتان استفاده نمایید.

7. کمک به رتبه بندی برای جستجو هایی با جملات طولانی :

وب سایت بدون وبلاگ در رتبه بندی برای جملات طولانی دچار مشکل خواهد شد. وب سایت های کاری برای کلمات کلیدی مورد نظرشان معمولاً به راحتی رتبه بندی می شوند اما در جملات طولانی که دارای کلمات زیادی است به مشکل برخواهند خورد. داشتن محتوای بیشتر یکی از بهترین راه ها برای مطمئن شدن از این کار است.

8. افزایش مشتری های راغب (lead) :

بررسی ها نشان می دهند هرچه تعدا صفحات یک سایت بیشتر باشد، تعدا افرادی که به محصولات و خدمات شما علاقه نشان می دهند افزایش می یابد. طبق اظهارات hubspot، کسب و کارهایی که وب سایت آن ها 400 تا 1000 محتوا داشته باشد 6 برابر بیشتر از کسب و کارهایی که وب سایت آن ها 50 تا 100 محتوا دارد مشتری ها احتمالی جذب می کنند. به طور خلاصه هرچه بیشتر وبلاگ نویسی کنید و مطالب بیشتری در وبلاگ خود منتشر کنید، مشتری های بیشتری را جذب می کنید. ولی به خاطر بسپارید که این تولید محتوا به معنی کپی کردن از سایت های دیگر نیست و محتوایی با ارزش است که تولید شوند. اگر مجبورید بعضی جاها از قسمت هایی را کپی کنید حتما از ابزار بازنویسی متن استفاده نمایید. همچنین اگر شخص دیگری برای شسایت شما محتوا تولید می کند با ابزار تشخیص محتوای کپی شده می توانید ببینید که محتوا تالیفی هست یا کپی شده از سایت های دیگر.

9. تسهیل گفتگو های باارزش :

وبلاگ نویسی به کسب و کار ها فرصت ارتباط با مشتری ها و انتقال چشم انداز ها را می دهد. استفاده از وبلاگ در سایت این پیام را به کاربران می دهد که شما برای دریافت نظرات و پیشنهادات آن ها آماده هستید. از دیدگاه کاری فهمیدن درباره چیزی که در ذهن کاربران و مشتریان می گذرد یک موفقیت به تمام معنا به شمار می رود.

ابزار های مختلفی برای بررسی سئو سایت از نظر محتوا وجود دارد که می توانید دائما با آنالیز سایت به کمک این ابزار ها، سایت موفقی داشته باشید.


مطالب مرتبطبرچسب ها

داشتن بلاگ در سایت نقش بلاگ در سئو بررسی سئو آنالیز سایت بلاگ تحلیل گر لینک ها بازنویسی متن تشخیص محتوای کپی شده اهمیت وجود وبلاگ سایت

این مطلب را برای دوستان تان به اشتراک بگذارید ...مقالات پیشنهادی

استفاده‌ی غلط از تبلیغات اینترنتی و آسیب به سئو وب سایت

استفاده‌ی غلط از تبلیغات اینترنتی و آسیب به سئو وب سایت

ادامه مطلب
تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

تاثیر برنامه نویسی سایت در سئو

ادامه مطلب
چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم؟

چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم؟

ادامه مطلب
راهکارهای بررسی سئو سایت

راهکارهای بررسی سئو سایت

ادامه مطلب

شما هم نظرتان را در این باره بنویسید